Триває загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору


Задля попередження спалаху кору в Україні з 17 липня триває загальнонаціональна кампанія вакцинації дітей, які внаслідок збройної агресії РФ чи інших обставин пропустили планове щеплення.

Особливої уваги питання вакцинації набуло з початком навчального року, коли діти повернулися в садочки та за шкільні парти, і ризики  спалаху небезпечних хвороб зросли.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я, є потреба у вакцинації проти кору, паротиту та краснухи 260 тисяч дітей віком     від 2 до 17 років.   

Чому важливо вакцинувати дитину проти кору?

Кір – небезпечне інфекційне захворювання, що викликає чимало тяжких ускладнень: від пневмонії, отиту, енцефаліту (запалення мозку), низької ваги дитини про народженні до інвалідності та навіть смерті. Одна інфікована дитина до моменту прояву симптомів може інфікувати в середньому до сімох невакцинованих дітей. Ліків від кору не існує, тому вакцинація – єдиний засіб захисту від захворювання.

Де визначено порядок проведення щеплень?

Профілактичні щеплення здійснюються відповідно до Календаря щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні». Календарем передбачено:

-перелік та порядок здійснення щеплень;

-порядок вакцинації дітей з порушеним графіком щеплень;

-порядок щеплення осіб з особливостями стану здоров’я;

-рекомендовані щеплення тощо.

У якому віці відповідно до Календаря щеплень треба вакцинувати дитину проти кору, паротиту та краснухи?

Згідно з Календарем профілактичних щеплень, дитина має отримати 2 дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років. Якщо з певних причин вакцинація була пропущена, треба надолужити її якомога швидше.

Де вакцинуватися?

-пункти щеплень, заклади охорони здоров’я первинної ланки;

-мобільні бригади з вакцинації.

З цією метою сформовано 312 мобільних бригад, що вакцинують дітей в організованих колективах та у віддалених від пунктів щеплень територіях.

Інформацію про пункти щеплень, їх адреси та графік роботи або телефони регіональних координаторів можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.