Як врятувати дитину від комп’ютерної залежності


Сьогодні смартфони стали невід’ємною частиною життя дітей, які народилися в еру цифрових технологій і не уявляють світ без Інтернету та смартфонів. За допомогою мобільних пристроїв вони можуть виконувати домашнє завдання, гратися в ігри та спілкуватися з друзями. Через значне використання девайсів більшість батьків намагаються різними методами заборонити доступ до Інтернет-розваг.

Насправді, важливо не те, скільки часу дитина приділяє своєму пристрою, а те, на що цей час використовується. Тому важливо розуміти межу між здоровим використанням гаджетів та комп’ютерною залежністю.

Контролюйте час гри!

Ознаки віртуальної залежності

Комп’ютерна залежність може спричинити втрату інтересу до реального життя та уникнення контактів з друзями за межами чатів та соціальних мереж. Тому батьки мають приділяти більше уваги своїм дітям, контролювати проведення їх вільного часу та уникати тривалого використання девайсів.

Іноді дитина так захоплюється комп’ютерними іграми, що стає залежною від них. І будь-яка спроба заборони чи обмеження використання девайсів призводить до конфлікту. Тому часто комп’ютерна залежність може спричинити сімейні проблеми, погіршення успішності у навчанні та конфлікти з ровесниками. Через незадоволення реальним життям дитина відчуває себе щасливою тільки у віртуальному світі.

Правила безпеки для батьків: як уникнути комп’ютерної залежності?

Відкритий діалог.

В першу чергу, не забувайте поговорити зі своєю дитиною про можливі загрози цифрового світу та способи їх уникнення. Дайте зрозуміти, що в сімейному колі можна обговорити будь-яку проблему чи тривожну поведінку в Інтернеті, з якою може зіштовхнутися юний користувач. Під час розмови варто уникати конфліктів, аби не відштовхнути дитину.

Баланс між цифровим та реальним світом.

Важливо правильно розподіляти час між розвагами онлайн та спілкуванням у реальному середовищі. Для уникнення комп’ютерної залежностіви маєте допомогти дитині розвиватися в реальному світі та знайти своє хобі. Наприклад, запропонуйте займатися спортом або грати на музичному інструменті.

Приклад для юних користувачів.

Не забувайте, що всі діти переймають звички від своїх батьків, які для них є прикладом для наслідування. Тому ви маєте не тільки контролювати юного користувача, а й також слідкувати за своїми звичками використання гаджетів.

Візьміть у своїй сім’ї за правило на певний час вимикати мобільні пристрої та проводити час, спілкуючись один з одним. Наприклад, кожні вихідні плануйте відвідування різних музеїв чи кінотеатрів усією сім’єю.

Контроль часу використання пристроїв.

Як правило, комп’ютерна залежність у дітей виникає через недостатній контроль батьків за часом, проведеним перед екранами. Тому варто обмежити час використання девайсів. Наприклад, видалення деяких додатків соціальних мереж/чатів та вимкнення сповіщень допоможе позбутися звички дітей — постійно переглядати смартфон чи планшет.