Правила внутрішнього розпорядку для здобувачів освіти ліцею №15 м. Чернігова

Правила поведінки учнів базу­ються на чинному законодав­стві України

1. Прихід/вихід учнів до/з ліцею

1.1 Учень приходить до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчаль­не приладдя до уроку.
1.2. Ліцей – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т.ч. ножам, вибуховим, вогне­небезпечним речовинам, алко­гольним напоям, цигаркам, наркотичним речовинам­.
1.3. Йти з ліцею та її території під час навчального процесу мож­на лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

1. Єдині правила етикету в ліцеї

2.1. Здобувачі освіти  поводяться ввічливо, піклу­ються про молодших школярів.
2.2. У ліцеї учні поводяться гідно та поважають честь і гідність лю­дей, які знаходяться поруч.
2.3. Учні бережуть майно ліцею, дбають про чистоту та порядок на території ліцею.
2.4. Учні вітаються з усіма працівниками ліцею, батьками, гостями, учнями.
2.5. Шкільний одяг бездоганно чистий, зручний. Взуття ліцеїста також  чисте, у  дівчаток – на невисокому підборі.
2.6. Використовувати спортивний одяг і кросівки виключно на уроках фізкультури.
2.7. Зачіски охайні, сучасні.
2.8. На уроках трудового навчання, фізкультури, хореографії одяг і взуття  відповідні.
2.9. Ліцеїсти сумлінно виконують класні або ліцейські доручення. Добросовісно виконують обов’язки чергового.
2.10. Беруть активну участь у суспільному житті класу та ліцею.
2.11. Турбуються про честь ліцею і підтримують його традиції, його авторитет як в стінах ліцею, так і за його межами.
2.12. У ліцеї є неприпустимим хамство, грубість, цинізм, зверхність, приниження людської гідності, вживання, ненормованої лексики.

1. Правила поведінки учнів на уроці

Ми – ввічливі: ввічливо розмовляємо; чуємо вчителя; поводимось так, щоб чути своїх товаришів.
3.1. Дбайливо ставитись до свого і чужого майна. У випадку навмисного пошкодження майна або відновлювати пошкоджене, або відшкодовувати його   вартість.
3.2. Форма звертання до вчителя на уроці – піднята рука.
3.3. Працюємо без підказок та списування.
3.4. Серйозно ставимося до навчання.
3.5. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо.

1. Ми – у безпеці

4.1. Булінг/цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над лю­диною є неприпустимими фор­мами поведінки у ліцеї та за його межами.
4.2. Бігати та стрибати тільки у спеціально відведених місцях /фізкультурний зал,ігрові та спортивні майданчики, бігові доріжки/ і тільки за умови відсутності загрози власному здоров’ю та здоров’ю оточуючих.
4.3. Культурно поводити себе в їдальні: біля буфета ставати в чергу; обов’язково дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог (мити руки з милом, користуватися  серветкою); після вживання їжі прибрати за собою брудний посуд, поставити на місце стілець, подякувати працівникам їдальні.
4.4. Дотримуватися золотого правила: стався до інших так, як би хотів, щоб ставились до тебе.
4.5. Турбуватися про здоров’я і безпеку особистого життя і життя інших.
4.6. Не вчиняти будь-яких дій, які загрожують власному здоров’ю та здоров’ю оточуючих (вилазити з вікон, стрибати з високих поверхонь, використовувати речі не за призначенням тощо).
4.7. Є неприпустимими паління, вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, будь-яких наркотичних речовин, в тому числі напоїв, до складу яких входять слабо наркотичні речовини.