Історія ліцею

Ліцей №15 розташований на вулиці Козацькій, недалеко від автомагістралі Одеса-Санкт-Петербург, на території саду  садиби Петра Миколайовича Рашевського , близького родича художника Івана Григоровича Рашевського. Спочатку на цій території в 1962 році на державні кошти було збудовано двоповерхове приміщення восьмирічної школи на 520 учнівських місць, яка мала 10 власних кімнат, кабінети хімічний і фізичний, домоводства, майстерні по металу і дереву, бібліотеку, гардероб, харчоблок, спортивний зал.

Двоповерховий корпус навчального закладу

У 1986 році прибудовано до восьмирічної школи чотириповерхове приміщення на 1200 учнівських місць , з безліччю кабінетів, майстерень, актового і спортивного залу, плавального басейну , нового харчоблоку .Отже, з першого вересня 1986 року школа з восьмирічної стала середньою , з 1990 року школа-ліцей з фізико –математичним, хіміко-біологічним та економічним профілями .

Директор школи Жовтопляс О. І. та педколектив доклали багато зусиль для створення першого в Чернігові та області навчального закладу нового типу – ліцею №15. Вже у 1991 році на базі середньої школи №15 було організовано перший у Чернігові природничий ліцей з поглибленим вивченням математики, фізики, інформатики, хімії та біології. Приміщення старої школи збереглося до цього часу , але не в такому вигляді , як було в 1962 році. В зв’язку з забудовою мікрорайону в 1967 році , де знаходиться школа , відбувається значний ріст дітей шкільного віку , збільшується кількість класів , а це вимагало деякої внутрішньої перебудови школи.

З 25-ти учителів, які починали працювати у нашій школі, педагогічний колектив збільшився до 100 і більше чоловік, серед яких на сьогодні 21 учитель-методист, 22 старших , більше 70% педпрацівників мають вищу категорію. У ліцеї з 1987 р. по 2013 р. працювала Заслужений учитель України, заступник директора з НВР Синиця Валентина Миколаївна. На даний час працюють два Заслужених учителі України: учитель фізики – Богдан Владислав В`ячеславович та директор ліцею, відмінник освіти України Жовтопляс Олена Іванівна, яка очолює наш навчальний заклад вже понад тридцять років.

Жовтопляс Олена Іванівна,
директор ліцею №15 м.Чернігова

Сучасний ліцей чотириповерховий , світлий, великий та красивий. На першому поверсі розміщені гардероб ,їдальня, бібліотека, кабінети директора, кабінети обслуговуючої праці , майстерні по дереву і металу , мед кабінет, та стоматкабінет. Окремо знаходяться приміщення басейну та теплиці . У ліцеї діють 4 комп’ютерних класи. Кабінети математики, хімії, фізики, географії, біології, української мови та історії оснащені мультимедійним обладнанням, що дає учням змогу цікаво й пізнавально розуміти матеріал. Вчителя викладають уроки за допомогою інтерактивних дошок, що значно полегшує сприйняття матеріалу школярами та прояв ними інтересу до уроку. У 2012 р. ліцей-єдиний у місті ЗНЗ став учасником Національного проекту “Відкритий світ”, котрий реалізується за ініціативою Президента України. Завдяки участі в проекті ліцей отримав новітнє обладнання: мультимедійні інтерактивні дошки, комп’ютери для вчителів, цифрові лабораторії з хімії, біології та фізики, мережеву інфраструктуру (Wi-Fi).

Науково-методична рада навчального закладу координує напрям фахової, науково-методичної та дослідницької роботи методичних об’єднань ліцею й учнівської ради “Країни знаку “Сигма”, секцій МАН, творчих об’єднань старшокласників ,клубів, гуртків, спортивних секцій, студій. Учні ліцею щороку стають переможцями й призерами міських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН, більше 30 учнів ліцею отримали дипломи різних ступенів у Всеукраїнському конкурсі Малої академії наук за останні роки. У 2012 році команда ліцеїстів “П’ятнашки” стала переможцем інтелектуальної гри “Віват, інтелект!”                                                         Команда “П’ятнашки”. 2016 р.

Серед випускників навчального закладу – студенти престижних вузів України, заслужені діячі науки й техніки, такі як Руновська Марина Костянтинівна – старший викладач кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей Київського Національного технологічного університету, кандидат фізико-математичних наук, та Рюмик Сергій – завідувач лабораторією ВАТ «ЧеЗаРа» ,відомі фізики та математики, керівники установ та підприємств , державні службовці та депутати Верховної Ради – Синиця Артем, Волков Олександр, Макієнко Володимир, спортсмени -трикратна чемпіонка світу з кульової стрільби Олена Давидова, чемпіон із шахів Олександр Носенко,  майстер спорту з біатлону Дмитро Петрик, майстер спорту з біатлону Сергій Семенов та інші.

img_20161207_140900 Завдяки результату Сергія Семенова Україна здобула першу медаль на чемпіонаті Світу з біатлону в норвезькому Холменколлені у січні 2017 року

Учнів 10 класів щовересня посвячують в ліцеїсти. Урочистості з цією нагоди проводять в актовому залі ліцею, Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм, а також у Чернігівський обласному драматичному академічному театрі ім. Шевченка. З Посвятою в ліцеїсти пов’язана ціла низка традицій: зустріч з Магістром наук, виконання Гімну ліцеїста, вдягання нагрудного знаку ліцеїста.
Учнівською громадою розроблено та прийнять символіку ліцею: герб та прапор (демонструється символіка ліцею). Учні 9-11 класів беруть участь у ліцейському самоврядуванні, обирають учнівський ліцейський парламент та Президента самоврядування. Щорічні парламентські та президентські вибори стали основою учнівського самоврядування.

Ліцей посідає 40-ову сходинку в рейтингу середніх навчальних закладів України за версією журналу “Фокус”. Наш заклад є базовим для роботи волонтерів Корпусу миру, щорічно в ньому діє літній табір, де працюють американські волонтери. Які навчають школярів уснорозмоної англійської мови.

Із дня існування нашого навчального закладу: 2311 учнів закінчили 8-річну школу; 5659 учнів отримали середню освіту; 3300 учнів закінчили ліцей; 459 учнів нагороджені золотою і срібною медалями; навчальний і виховний процес забезпечили понад 350 педагогів. На даний час в ліцеї навчається 1320 учнів та працює близько 100 вчителів та науковців з ВНЗ Чернігова.