5 днів історичних та правознавчих реконструцій

Школа – це простір життя дітей. У школі учень не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчання необхідно будувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя. Сучасне покоління формується в динамічному світі, в умовах постійного змінюваного інформаційного простору, що вимагає від молоді. Динамічним та захоплюючим став тиждень, проведений у рамках Всеукраїнського тижня права та предметно-методичної сесії історії та правознавства в ліцеї.

У період з 4 по 8 грудня було проведено низку тематичних заходів. Historical Fashion Show (про який ми вже писали) відкрив насичений та цікавий тиждень реконструкції. Так, вчителями кафедри було проведено зустріч з представником Національної поліції (10-ті класи, Харченко А.Г.), урок-подорож «Подорож сторінками Київської культури X-XI ст.», вікторину «Культура козацької доби» та годину науковця «Родовід Чернігівських князів у легендах та переказах» (Руденок В.В.), відео-флеш перерву «Кордони України від 1000 р. н.е. до тепер» (Кирилюк-Прядко Ю.А.), організовано роботу учнівської лекторської групи «Шляхами віків» «Голодомор 1932-1933 рр. – трагедія України» та проведено відкритий урок для колег «Розвиток української літератури кінець ХVIII-I половина XIX ст.» (Вершняк Т.Л.), організовано веб-квест «Історія українського війська» , між часові подорожі «Чернігів 100 років назад» та «Повсякденне життя чернігівців в 20-30-х рр. ХХ ст.» (10 -11 кл. , Кулакова Н.М.). Справжній екскурсійний тиждень організували вчителі Кирилюк-Прядко Ю.А. та Вершняк Т.Л.: учні 5,6,7 класів відвідали обласний військо-історичний музей, Музей навчального закладу, Музей Бойової слави. Традиційними стали зустрічі з Молодіжним клубом практичної історії «Князь Чорний» при центрі ТОВРДМ, які залишають в пам’яті учнів яскраві емоції та неоціненний досвід історичної реконструкції, а ще десятки цікавих фото. Завершився тиждень зустрічами з гостями ліцею – науковцями НАІЗ «Чернігів стародавній», які провели презентацію заповідника, присвячену його 50-річчю.

Історія та правознавство – це науки які завжди поруч з нами, які нікого не залишать байдужими. І у ліцеї №15 це добре знають!